تخته گوشت

تخت گوشت پلاستیکی بهتر است یا چوبی؟

فواید تخته گوشت پلاستیکی

تخته گوشت چوبی می تواند شما را در معرض باکتری هایی که باعث بیماری ناشی از غذا می شوند ، بگذارد. حتی اگر برخی از تخته های چوبی دارای خواص ضد میکروبی باشند ، میکروارگانیسم ها می توانند در حالت خفته به دام بیفتند و زنده بمانند. دریابید که چه موارد دیگری در آشپزخانه شما ممکن است مخفیانه سمی باشد.

به همین دلیل در بسیاری از شهرداری ها از جمله شهر نیویورک استفاده از تخته های برش چوبی در رستوران ها یا مراکز خدمات غذایی غیرقانونی است.

تخته گوشت پلاستیکی را می توانید در ماشین ظرفشویی خود ضدعفونی کنید ، در حالی که چوبی را نمی توانید داخل ماشین ظرفشویی بذارید زیرا چوب آن توسط آب متورم می شود

فواید تخته گوشت چوبی

گفته می شود ، این سوال که آیا تخته های برش پلاستیکی یا چوبی ایمن تر نیست ، این سوال باز و بسته نیست. ممکن است فکر کنید چون تخته های برش پلاستیکی تمیز و ضد عفونی کردن راحت تر هستند ، بنابراین به طور منطقی آنها را ایمن تر می کند. با این حال ، تخته های برش پلاستیکی به راحتی از تخته های چوبی آسیب می بینند. “هنگامی که صفحه برش پلاستیکی شما خراشیده می شود ، مکان های بیشتری برای پنهان کردن عوامل بیماری زا وجود دارد و تمیز کردن کامل آنها سخت تر است.

محققانی که در مقایسه تعداد باکتری بر روی تخته آشپزی پلاستیکی به مقدار بر روی تخته برش های چوبی پیدا شده است که تخته برش های چوبی، صرف نظر از اینکه آیا آنها جدید و یا استفاده شده بودند، باکتری کمتر پس از تمیز کردن از تخته آشپزی پلاستیکی استفاده کرده بودند، مطالعه دیگر نتایج مشابهی را نشان داد.

به طور کلی ، چوب سخت تر از پلاستیک است ، بنابراین زخم های چاقو عمیق نمی شوند نوع چوب از تخته برش نیز از آن مهم است. FDA توصیه می کند که به دنبال چوب سخت و باریک و دانه ای مانند افرا باشید که در برابر آسیب آب مقاوم تر است.

بهترین روش برای تمیز کردن تخته های برش چوبی و پلاستیکی

ابتدا آن را با نمک تمیز کنید ، سپس آن را با آب گرم و صابون بشویید. ، سپس خیلی سریع آن را خشک می کند

راهی آسان برای بهداشت هر دو صفحه برش چوبی و پلاستیکی؟ USDA توصیه می کند یک قاشق غذاخوری سفید کننده را به یک گالن آب اضافه کنید ، تخته را با مایع آب کنید و سپس آن را با آب تمیز بشویید و آن را خشک کنید .

اگر هنوز مطمئن نیستید از کدام یک استفاده کنید ، چرا هر دو را امتحان نکنید؟ پلاستیکی برای گوشت و تخته های برش چوبی برای میوه ، سبزیجات ، نان و پنیر استفاده کنید. فقط حتماً آنها را به خوبی تمیز کرده و هنگام خراشیدن آنها را جایگزین کنید. اکنون که راه صحیح تمیز کردن تخته های برش خود را می دانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *