دانستنی ها

فواید و مضرات نوشیدنی گاز دار

نوشیدنی های گازدار. به دو بخش تقسیم می شوند: نوشیدنی های گازدار معمولی و آب های گازدار. نوشیدنی های گازدار معمولی، معمولا حاوی مواد نگهدار نده قوی هستند و میزان اسیدیته آنها بسیار بالاست

. اسیدیته بالا موجبات آسیب شدید به بدن را فراهم می کند.

مناسب ترین PH برای بدن PH خنثی است میزان بالای اسیدیته باعث افزایش اشتها و در نهایت موجب چاقی مفرط می شود. مساله دیگری که جای بحث دارد، گاز موجود در نوشیدنی های گازدار است. گاز نیز موجب افزایش اشتها می شود و این نوشیدنی ها (گازدار معمولی) چه رژیمی باشند چه غیررژیمی در هر دو حالت باعث چاقی می شوند.

مساله دیگر وجود اسید فسفریک در این نوشیدنی هاست یعنی در نوشیدنی های گازدار معمولی این اسید باعث پوکی استخوان شده و مضرات زیادی را ایجاد می کند.

خانواده نوشیدنی های گازدار معمولی Regular باعث به وجود آمدن دیابت و چاقی بیش از حد می شوند.

د آیا امکانش هست که درباره آب های گازدار و تفاوت آنان با این نوشیدنی ها بیشتر بدانیم؟

نوشیدنی های گازدار معمولی به اندازه آبلیمو اسیدی هستند و مضرات بسیاری برای تمام ارگان های بدن از جمله معده، کبد و… دارند.

اما آب های گازدار PH  ای نزدیک به خنثی دارند. معمولا از ماده خاصی یا به طور کلی از قند در آن استفاده نمی شود. به همین دلیل نیاز به نگهدارنده ندارد. بنابراین بسیار سالم است.

سودا چیست؟ و نوشیدنی های Mineral در چه جایگاهی قرار دارند؟

سودا مانند کوکا است. سودا نوشیدنی کوکایی است که رنگ و شکر نیز ندارد. گاز موجود در آن آب را اسیدی می کند. نوشیدنی های Mineral گاز ندارد. PH اسیدی به کبد، کلیه و معده آسیب وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *