دانستنی ها

مشخصات گوشت فاسد

مهمترین علائم فاسد شدن گوشت چیست؟

همانطور که میدانیم محبوبیت گوشت قرمز در بین ایرانیان بسیار بالاست و

 طبیعتا مصرف آن هم بالا می باشد مهمترین روش  برای تشخیص گوشت سالم و ناسالم  توجه به رنگ آن است.

گوشت سالم  در حالت طبیعی دارای رنگ نزدیک به بنفش  است در حالی که گوشت فاسد چنین رنگی ندارد و رنگ مایل به قهوه ای دارند و در صورتی که مرحله فاسد شدن پیش رود علاوه بر تغییر رنگ بوی آن هم تغییر می کند و گوشت بوی بدی به خود می گیرد که در این حالت دیگر گوشت صد در صد فاسد شده است.
 از دیگر علائم فاسد شدن گوشت توجه به رنگ چربی اطراف گوشت است که در گوشت سالم چربی های اطراف گوشت سفید رنگ  است و کاملا طبیعی است. نکته دیگری که باید در تشخیص رنگ گوشت مدنظر قرار داد این است که رنگ گوشت بسته به نوع حیوان و سن آن امکان دارد که تغییر کند برای مثال گوشت حیوانات جوان تر روشن تر از حیوانات مسن است و اینکه گوشت گاو در مقایسه با گوشت گوسفند رنگی تیره تر دارد و تا اندازه ای لکه دار و ابری است.

برای تشخیص علائم فاسد شدن گوشت سه راه اساسی  دیدن، لمس کردن و بوییدن وجود دارد که به راحتی می توانیم به فاسد شدن گوشت پی ببریم.

گوشت فاسد

۱- وارسی گوشت و اولین و مهمترین راه از علائم فاسد شدن گوشت توجه به رنگ آن است. زیرا رنگ گوشت از بنفش به قهوه ای تغییر می کند.
۲- بو کردن گوشت، گوشت نباید هیچ بوی تعفن و نامطبوعی داشته باشد در صورت استشمام این بو از گوشت نشان دهنده ی فاسد شدن آن است.
۳- لمس و دست زدن به گوشت در حالی که گوشت حالت لزج داشته باشد نشان دهنده فاسد شدن آن است.
۴- توجه به تاریخ مصرف آن زیرا گوشت ها تاریخ مصرف متفاوتی دارند که توجه به این مورد بسیار ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *