انواع گوشت چرخ شده

چرخ کرده بوقلمون استفاده کنیم، یا گوشت؟

گوشت های چرخ کرده از میان گوشت هایی که در برنامه غذایی استفاده می کنیم بیشتر طرفدار دارند. شما می توانید از هر نوع گوشتی، به چرخ کرده دست یابید. مثلا چرخ کرده بوقلمون یا چرخ کرده مرغ، یا گوشت همگی می توانند در برنامه غذایی شما جای گرفته و در طبخ برخی از غذاها به کار روند. 

گوشت بوقلمون یکی از بهترین نمونه های گوشت سفید به شمار می رود، که از خواص فوق العاده ای برخوردار است. افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند به جای استفاده از گوشت گوساله یا گوسفند، از چرخ کرده بوقلمون برای طبخ برخی از غذاهای خاص بهره مند شوند. 

مثلا ممکن است مهمانی داشته باشید، و برای مهمانی تصمیم به تهیه کباب کوبیده بارنج نمایید. اگر در منزل از گوشت قرمز بی بهره اید، نگران نباشید. کافیست چرخ کرده بوقلمون را همچون چرخ کرده گوشت قرمز در کباب کوبیده استفاده کنید.

خواص گوشت چرخ کرده بوقلمون و مزایای استفاده از آن 

گوشت بوقلمون حاوی مقادیر فوق العاده زیادی اسید آمینه می باشد. اسید آمینه های به محض این که وارد بدن می شوند، در مغز انسان سروتونین تولید می کنند. که همین ماده ارامش و اسایشی را برای شما به همراه می آورد، که گویی دارویی مسکن و آرام بخش استفاده کرده اید. 

افرادی که از استرس و اضطراب زیادی برخوردار هستند، بهتر است حتما در برنامه غذایی خود از گوشت چرخ کرده بوقلمون استفاده کنند. این گوشت می تواند آرامش را برای آنها به ارمغان آورد. آرامشی که شاید با داروهای بسیاری نتوانند به دست آورند. 

البته این نکته را به خاطر داشته باشید، که اگر قصد دارید از این خاصیت گوشت چرخ کرده بوقلمون بهره مند شوید، بهتر است آن را به صورت سرخ کرده مصرف ننمایید. معمولا بهترین روش برای طبخ گوشت بوقلمون، به روش کبابی یا بخارپز است. 

البته افراد اندکی هستند، که از غذای بخارپز لذت می برند. از این رو می توانیم بگوییم تنها نمونه استفاده از گوشت چرخ کرده بوقلمون، کباب آن است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *